Kişisel Site Tasarımı

Kişisel Site Tasarımı

Kişisel Site Tasarımı

Kişisel site tasarımı günümüzde en çok tercih edilen iş modellerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle kişisel blog açmak isteyenlerin tercihi olan kişisel site tasarımları hem çeşitlilik bakımından hem de zenginlik bakımından oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Hazır sistemlerin yanı sıra sıfırdan tamamen farklı ve özgün tasarımlarda oluşturulabilir. Web tasarım sektöründe en çok yapılan işlerden bir tanesi de budur.

Kişisel site tasarımları hem sade yapısı nedeniyle hem de nispeten daha az fonksiyon kullanılması sebebiyle en çok tercih edilen tasarım türüdür. Özellikle fiyatları itibariyle de kişisel site tasarımlar çok sık bir şekilde tercih ediliyor.

Kişisel Web Sitesi Nedir?

Kişisel web sitesi yukarıda da söz ettiğimiz üzere kişisel bloglardır. En çok karşımıza çıkan blog türü ise kişisel bloglardır. Bunları sırasıyla finans, haber, magazin, moda gibi bloglar takip ediyor. Hemen hemen her gün çok sayıda bloglar açılıyor. Açılan bu blogların büyük bir kısmı WordPress gibi hazır sistemler kullansa da özel tasarım yaptıranların sayısı da azımsanmayacak derecede fazla.

Özel tasarım kişisel web sitelerine uygulanacak olan yöntemler sayesinde web site çok daha farklı ve özel görünecektir. Özellikle kısa zamanda kendini fark ettirmek isteyenlerin tercihi özel tasarımlar olmalıdır. Herkes kullandığı hazır sistemler yerine bu tür özel yazılımlarla hem işinize olan ciddiyeti ortaya koymuş olursunuz hem de farklı görünüm sayesinde çok daha klas bir görüntüyü ziyaretçilerinize sunmuş olursunuz.

Kişisel Site Tasarımı

Kişisel Web Site Nasıl Olmalı?

Kişisel web siteler tamamen müşterilerin istek ve arzularına göre oluşturulmalı. Tabi her şeyden önemlisi web tasarımcı burada kendi zenginliğine göre de yorumunu katmalı. Kurumsal sitelerden ziyade kişisel web sitelerde elbette sade ve hoş görünmeli ancak içerik ve görsellik açısından biraz daha zengin gözükebilir. Zengin ve dolu dolu gösteren kişisel bloglar çok daha fark edici ve ayırıcı olmaktadırlar.

Kişisel web sitelerini diğer pek çok siteden ayrıcalıklı kılan kısımları da temel olarak budur. Diğer rakiplerine göre farklı ve hoş görünmeli aynı zamanda çok daha fazla zenginlikler ve çeşitlilik içermeli. Tüm bunların yanı sıra kişisel web sitelerinde olmazsa olmazlardan biri de biyografilerdir. Kişi biyografileri sidebar kısmında mutlaka olmalıdır.

Web tasarım işi tamamlandıktan sonra mutlaka bir demo müşteriye iletilmeli. Bu sayede eksik olan bölümler tespit edilip anında müdahale edilmeli. Kişisel web sitelerinde aynı zamanda müşterilerin kendi sitelerini tasarlayacak kolaylıklarda sunmalı. Örneğin birkaç hazır sidebar alanı, son haberler, manşetler, sabit bağlantı alanı, ana menü alanı gibi çok sayıda siteyi özgünleştirebilme seçeneği olmalı.

Müşteri tasarımını değiştirmek istediği zaman bunu kolay bir şekilde kendiliğinden sürükle bırak yöntemiyle yapabilmeli. Bu sayede web tasarımcının da iş yükü azalmış olacak ve müşterilerde böyle bir sorunla karşılaşmamış olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir