Kurumsal Site Tasarımı

Mikro Site Tasarımı

Kurumsal Site Tasarımı

Bireysel olarak web tasarım hizmeti olduğu gibi kurumsal site tasarım hizmeti de çok sayıda kişi ve firmalar tarafından veriliyor. Kurumsal site tasarım hizmetini diğer hizmetlerden ayıran en önemli unsuru profesyonel yapısıdır. Kurumsal site tasarımlarında çok daha fazla detay ve emek vardır. Özellikle büyük çaplı projelerde verilen emeğin anlatılmasına imkan yoktur.

Web tasarım hizmetlerinin pek çok unsuru da vardır. İlk olarak müşterinin ne tür bir site istediği kararlaştırılmalı. Daha sonra isteğe uygun bir kodlama ile tasarım hizmeti başlatılır ve tamamlanır. Hizmet başladıktan sonra kurumsal yapının dijital kimliğine yönelik bir hata asla yapılmamalıdır.

Kurumsal Site Tasarımı Nasıl Olmalı?

Kurumsal web tasarımı hizmetinin de kendi içerisinde bir aşaması vardır. İlk olarak bu tür projelerde işlevsellik çok önemlidir. Tasarımın sade yapısının yanı sıra aynı zamanda işlevsel olması çok kritik bir unsurdur. Firmaların kurumsal büyüklükleri web sitelerinden de kolayca anlaşılmaktadır. Bu sebepten dolayı web siteler markaların adeta bir kurumsal yüzüdür. Web sayfası ne ölçüde profesyonel ve kurumsal gözükürse marka da o ölçüde değer kazanır.

Firmaların itibarını günümüzde artık internet siteleri belirliyor. Tüm bu ölçütler dikkate alınarak kurumsal web tasarımı hizmeti verilmelidir. Web site sadece olacağı için kesinlikle göz yormamalı. Göz estetiğine karşı gelen tüm unsurlar ziyaretçiyi siteden uzaklaştıracaktır. Bu gibi ayrıntılarında çok detaylı bir şekilde işlenmesi gerekir.

Kurumsal Site Tasarım Fiyatları

Tüm tasarım işlerinde olduğu gibi kurumsal site tasarım işinde de fiyatı belirlemek mümkün değildir. Müşterinin burada ne istediği de son derece önemli bir konudur. Sitenin fonksiyonları, tasarımı, eklentileri gibi detaylar arttıkça fiyatta doğal olarak buna paralel olarak artacaktır. Tüm bunların yanı sıra tasarımın ayrıntıları ve zamanı da fiyata etki eden unsurlar arasında yer alıyor.

Kusursuz ve fonksiyonlu bir web siteye sahip olmak isteyen kurumsal şirketler işin maddiyatından çok tasarımcının referanslarını baz alır. Her sektörde olduğu gibi web tasarım sektöründe de ucuz etin yahnisi yenmez. Özellikle kurumsal yapıdaki şirketlerin bu konuya bir hayli dikkat etmeleri web site sağlığı için son derece önemlidir.

Kurumsal Web Site Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En önemli konularda biri de planlamadır. İlk olarak müşterinin tüm istekleri dikkatli bir şekilde kaydedilir. Daha sonra tüm bu istekler kodlamaya dökülerek kusursuz bir tasarım ortaya çıkarılır. Tasarım işi de tamamlandıktan sonra çeşitli kontroller yapılarak gerekli düzeltmeler yapılır ve eksikler bu şekilde giderilir.

Her şeyden önemlisi ise kurumsal yapının itibari kesinlikle zarar görmemeli. Marka ve logoların farklı tonlarda kullanılması, marka isminin yanlış kullanılması, kategorilerin eksik ya da hatalı girilmesi marka itibarına çok ciddi zararlar verebilir. Kurumsal web site tasarımında tasarımcılar çok daha dikkatli ve seçici olmalıdır.

Kurumsal Site Tasarımı” te bir düşünce

  1. Pingback: +21 Web Tasarım Ajansı | Aut Agency Dijital Medya Hizmetleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir