Seo Ajansı

seo ajansı

Seo Ajansı

Günümüzde internet kullanımı oldukça yaygınlaşmaya başladığından beri arama motorlarının gücü oldukça büyük olmaya başladı. Google ve benzeri arama motorlarında yer almak, artık bir ayrıcalık değil ihtiyaç haline geldi. Seo ajansı, bu noktada web siteniz ile gücünü birleştirerek sizin bu ihtiyacınızı doğrudan karşılayabilir duruma geldi.

Seo (Arama Motoru Optimizasyonu) Nedir ?

Arama motorları (Google) kullanıcı odaklı olarak çalışmaktadır. Kullanıcı odaklı sistemde bir kullanıcı; arama motorunu kullandığında onun karşısına doğru bilgiyi çıkartmak ister. SEO aslında tam olarak burada devreye giriyor. Google aslında müşteri veya kullanıcının karşısına her zaman doğru bilgiyi sunan web sitelerine öncelik veriyor.

Seo Nasıl Yapılır ?

Arama motorlarında üst sıralarda yer almak istiyorsanız bunun için yapmanız gereken ilk adım web siteniz ile başlamak olacaktır. Mevcuttaki web sitenizin seo Kriterlerini karşılıyor mu? Bu konuda bilginiz yok ise eğer Aut Agency olarak ücretsiz web sitemizde yer alan ücretsiz seo analiz sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Seo hizmetini iki ayrı başlık altında incelemek en doğrusudur. Bunlar sırasıyla;

 1. İç Seo

İç seo web sitenizin genelini kapsar. Web sitenizdeki kullandığınız yazılar, görseller, başlıklar gibi içerikleri kapsar. Bu adımlar seo işleminin neredeyse %70’ni kapsar.

 1. Dış Seo

Dış seo web sitenizin diğer otorite sahibi web sitelerinin referans olması demektir. Otorite sahibi güçlü web siteleri Google gözünde değerlidir ve bu sitelerin size link vermesi ile dış seo işlemini tamamlanış olursunuz. Dış seo aynı zamanda sosyal medyayı da kapsar. İçeriklerinizin sosyal medyada paylaşılması oldukça önemlidir.

 

İç Seo için yapılması gerekenler: 

 • Google botları web sitenizi ziyaret ettiğinde anahtar kelimelerinizi mevcut içeriğini okuyarak anlamaya çalışır. Bu yüzden içerik en önemli iç seo etkenlerindendir. İçeriklerinizi hazırlarken benzersiz olması gerekmektedir. Kopya içerikler Google botları gözünde değersizdir.
 • İçerik başlığınız web sitenizdeki içerik url’si ile aynı olmalıdır. Başlıkta kullandığınız anahtar kelimeniz url’nizde geçmesi gerekir. Url yapınız aynı zamanda rakamlarda içermesi iç seo adımlarından birisidir.
  seo url yapısı
  seo url yapısı
 • Kodlama ve tasarım etkisi her zaman seo’da yükselmeniz için önemlidir. Temiz bir kodlama botların daha kolay içeriklerinizi anlamaya çalışmasını sağlayacaktır. Aynı şekilde başka bir web sitesinin kopyası olan tema kullanmaktan kaçının.
 • H (Heading Tags) Etiketleri web sitenizdeki yazılarda mutlaka olması gerekmektedir. H (Heading Tags) Etiketleri yazınızın anahtar kelimelerinin alt başlıkları olması etkili olacaktır.
 • Web sitenizde mutlaka görseller kullanmaya özen gösterin. Fakat kullandığınız görsellerde mutlaka alt etiketi olması gerekmekte. Bu sayede Google botları sitenize geldiğinde kullandığınız görseli yazmış olduğunuz alt etiket sayesinde anlayabilir.
  seo heading yapısı
  seo heading yapısı

Dış Seo için yapılması gerekenler:

 • İç seo işlemlerini tamamladıktan sonra %70 oranında seo işlemi tamamlanmış olur. Fakat yine de dış seo işlemi oldukça önem arz eder.
 • Dış seo işlemi, farklı sitelerin sizlere web sitesinde paylaştığı makaleler arasından anahtar kelimenize link vermesi gereklidir. Bu şekilde güçlü ve otorite sahibi web siteler Google gözünde değerli olduğu için Google botları doğrudan sizin sıralamanızı etkileyecek adımları takip eder.
 • Bağlantı linkleri genellikle güçlü sitelerin size alt bölümlerinde dost siteler gibi link vermesi de bir dış seo işlemidir.

Seo Ajansı ile Seo Avantajları

Yukarıda bahsettiğimiz iç ve dış seo işlemlerinin yürütülmesi seo ajansı tarafından daha sağlıklı ilerlemektedir. Çünkü bütün bu işlemler dikkat ve ilgi gerektiren işlemlerdir. Yanlış yaptığınız bir adımda seo değerini hızla kaybederek web sitenizin geriye düşmesine sebep olabilir.

Ayrıca seo işlemlerinde analiz ve takip işlemleri çok önemlidir. Analiz işlemlerinin başında rakip analizi gelir. Rakip analizin rakiplerinizin neler yaptığını seo ajansı inceler ve raporlar. Böylelikle karşınıza rakiplerinizin sizin anahtar kelime olarak seçtiğiniz kelimelerde neler yaptığını ve hatalarını size seo ajansı sunar.

Seo Ajansı Olarak Neler Yapabiliriz?

Seo hizmetinin %70’lik kısmı iç seo işlemlerinden ibaret olduğu için bu alanda birçok başarımız mevcuttur. İç seo hizmeti yazılım ve kodlama bilgisi gerektiren bir hizmettir. Aut Agency olarak alanında uzman ekibimiz ile iç seo adımlarındaki tüm teknik işlemleri sorunsuz şekilde tamamlıyoruz. Belirlemiş olduğunuz anahtar kelimenin analizini yaparak sizlere detaylı rapor hazırlıyoruz. Bu raporlar aynı zamanda rakiplerinizin sizin anahtar kelimelerinizde neler yaptığını nasıl yol izlediklerini analiz ederek, sizler için en iyi seo stratejisini oluşturuyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir